TEK SEFERLİK BAĞIŞ

Down sendromlu çocuklar desteğini bekliyor.

Bağış Miktarını Seçiniz

DÜZENLİ BAĞIŞ

 Down sendromlu çocuklar düzenli desteğini bekliyor.

Bağış Miktarını Seçiniz


Deprem Bölgesine Ramazan'da Destek Ol!

Deprem felaketinin ardından Ramazan ayında 450 ailemizin sofrasına +1 bereket ol! 

1 paketin bedeli 500 TL'dir.


Sertifika Gönder!

Sen de sevdiklerine bağış sertifikası gönder, hem onları hem de Down sendromlu çocukları mutlu et!

Kişisel Kampanyanı Oluştur!

Özel kampanyanı oluştur, Down sendromlu bireylerin eğitimine değer kat!

İstihdam +1 Programımıza Destek Ol!

Down sendromlu bireylerin topluma tam katılımına desteklediğimiz  İstihdam +1 programımızın sürdürülebilir olması için destek ol!

Bağış Yap

Hayata +1 Değer Katmak İster Misin? Down Sendromlu bireylerin, hayatın tam ortasında yerini alabilmelerini sağlayacak eğitimlerde sizin bağış ve desteğinize ihtiyaçları var.

Devamını Oku

Türkiye’de 70.000’nin üzerinde olduğu tahmin edilen Down Sendromlu bireyler, bilişsel ve fiziksel bazı farklılıklara sahiptir. Bu farklılıklar yaşam boyu devam etmekte olup doğduğu andan itibaren gösterilen bakım, özen, özel eğitim ve destek ile yaşam kalitesini artırabilir, kendi kendilerine yetebilen bağımsız ya da yarı bağımsız bireyler olabilirler.

İşte bu noktada, ‘Bağış Yap’ bölümünde tek seferlik ya da düzenli bağış seçeneklerinden birini tercih ederek Down Sendromlu bireylerin eğitimlerine destek olabilir, yapacağınız yardımlarla onları başarıya ulaştıracak bir ışık yakabilirsiniz.

Bağışlarınızla Neler Başarabiliriz?

Yaşam boyu bağımlı yaşama ihtimali, özellikle Down Sendromlu bireylerin aileleri için endişe vericidir. Ancak yenidoğan döneminden itibaren yapılan analizler, sağlık kontrolleri ve ücretsiz özel eğitimler ile birey, sahip olduğu farkı kapatabiliyor. Her çocukta olduğu gibi farklı ilgi alanlarına, kişiliğe ve yeteneklere sahip Down Sendromlu çocuklarda alacağı özel eğitimlerle hayallerine ulaşabilir.

Peki Düzenli Bağış Yaparak Neler Başarmış Olacaksınız?

  • Sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeleri kolaylaşır, sahip oldukları dezavantajlar ortadan kalkarak sağlıklı bir yaşam sürebilirler.
  • İlaç ve tedavi masraflarınının karşılanmasına yardımcı olmak, hem Down Sendromlu bireylere hem de ailelerine güç verir.
  • Eğitimlerine katkıda bulunmak, onlarında diğer tüm çocuklar gibi eğitim fırsatlarına ulaşabilmelerini sağlar.
  • Destekleriniz sayesinde sahip oldukları fark, bir dezavantaj olmaktan çıkar.
  • Terapi ve öğretmen destekleri ile bilişsel ve sosyal becerilerinde hızlı bir gelişme kaydedilir.
  • ‘Bağış Yap’ üzerinden gerçekleştireceğiniz yardımlar sayesinde çeşitli etkinlik ve programlar düzenlenebilir, birçok vatandaşın bilinçlenmesini sağlayacak farkındalık oluşturulabilir.
  • Kendilerini daha iyi ifade eden ve anlaşılan bireyler, hayatlarına mutlu şekilde devam ederek sosyal yaşamda kendilerine yer edinebilir.

Nasıl Bağış Yapılır?

Sadece birkaç adımda Down Sendromlu bir bireyin hayatına dokunabileceğinizi biliyor musunuz? Günümüzde artık özel bireylerin de istihdamda yerini alabilmesine, kendilerini dezavantajlı olarak görmeden bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için ‘Bağış yapmak istiyorum’ diyen herkes için bağış bölümünde banka bilgileri yer almaktadır.

Dilerseniz Banka Havalesi veya Eft ile bağış yapabilir, dilerseniz online bağış seçeneği ile bağışınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Bağış miktarınızı belirleyebilir, tek seferlik bağış ya da düzenli bağışlarla Türkiye Down Sendromu Derneği Eğitim ve Kampanyalarına destek vermeye başlayabilirsiniz.

Unutmayın, sizin için küçük bir destek, onların hayatlarında büyük farklar yaratacaktır. Siz Varsanız +1 Güçlüyüz!

Banka Havalesi /EFT

Banka: Finansbank Kartal Şubesi

Unvan: Türkiye Down Sendromu Derneği
TL: TR12 0011 1000 0000 0059 1516 68
$: TR48 0011 1000 0000 0059 1585 86
€: TR13 0011 1000 0000 0059 1586 34
Swift Code: FNNBTRIS