1971 İstanbul doğumlu, evli ve 10 yaşında ikiz annesidir. 1994 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini dereceyle bitirmiştir. 1998'de Marmara Üniversitesi Gastroenteroloji Enstitüsü, “Viral Hepatitler” Yüksek Lisans Programını tamamladıktan sonra bir süre özel kurumlarda çalışmıştır.

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalından “Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları” uzmanlığını almıştır.

Uzmanlık eğitimi sırasında İstanbul Üniversitesi Tıp Çapa Tıp Fakütesinde 6 ay çocuk nörolojisi rotasyonu, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde 12 ay psikiyatri rotasyonu yapmıştır.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Medeniyet Üniversitesi, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak çalışmıştır. 2012 tarihinden itibaren Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Öğretim Üyesi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca 2009 yılından bu yana Güneş Çocuk Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim merkezinde ve Serbest Hekim olarak çalışmaktadır.

Yerli ve yabancı hakemli dergilerde yayınlanmış ve kongrelerde sunulmuş çok sayıda bilimsel çalışması ve makaleleri vardır. “Ailede Cinsel Eğitim” (Timaş) isimli kitabın yazarı ve “Özel Eğitim Raporu Nasıl Verilir?” (Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Yayınları) isimli kitapçığın genel yayın yönetmenidir. İstanbul'da birçok okulda öğretmenlere ve velilere eğitim seminerleri vermiştir.

Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Genel Sekreteri ve Özel Gereksinimli Çocuklar Komisyonu kurucu başkanıdır.Türkiye Down Sendromu Derneği danışman doktoru ve yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Türk Tabibler Birliği, Koklear İmplant Derneği, İdealtepe Gönüllüleri (kurucu üye) ve Küçükyalı Çocuk Esirgeme Kurumu üyesidir.