Down Türkiye +1 Akademi

Türkiye Down Sendromu Derneği olarak, Türkiye’nin farklı illerinde şubeleşerek Down sendromlu çocuğu olan ailelerin birleşmesini destekliyor; kurulduğumuz günden bu yana sağlık, toplumsal farkındalık, uluslararası ağ kurulması gibi pek çok farklı konuda çalışmalar yapıyoruz. Toplumun engellilik algısını etkileyen projeler yürütüyoruz ve Down sendromlu bireylerin bebeklikten itibaren her yaşta ve konumda karşılaştıkları ayrımcılık ile mücadele ederek fırsat eşitliği sağlamayı ve toplumdaki vazgeçilmez yerlerini sağlamlaştırmayı amaçlıyoruz.

Down sendromlu bireyler uygun eğitim programları ile pek çok başarıya imza atıyor ve toplum hayatı içinde anlamlı hayatlar kurabiliyorlar. Tabii burada erken ve sürekli eğitimin en önemli faktör olduğunun altını her zaman çiziyoruz. Türkiye Down Sendromu Derneği olarak ilk günden beri eğitimin önemini vurguluyor ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesi üzerine yoğunlaşıyoruz. Bu kapsamda pek çok çalışma yaparak Down sendromlu bireylerin ve ailelerin yanında olduk. Hayalimiz ise oluşturduğumuz öğrenim programlarının İstanbul sınırları dışında da çok sayıda kişiye ulaşması, ülkemizin farklı bölgelerinde yaşayan Down sendromlu bireyler ve ailelerinin tüm programlarımızdan faydalanabilmesiydi. Dernek olarak işte bu hayal doğrultusunda harekete geçtik ve Covid19 süreci ile başladığımız çevrimiçi programların amacını genişleterek Down Türkiye +1 Akademi’yi hayata geçirdik.

Down Türkiye +1 Akademi ile Down sendromlu bireyleri, ailelerini ve onlarla çalışan uzmanları güçlendirmek için oluşturduğumuz programların Türkiye'nin her köşesine erişmesini hedefliyoruz. Bu platform sayesinde gereksinim duyan herkes akademik temelleri olan, uygulanarak test edilmiş, sahadaki ihtiyaçlara uygun olarak hazırlanmış programlara erişebilecek. Hangi ilde olursa olsun bireylerin nitelikli program ve eğitmenlerle bir araya gelmesi, hem çevrimiçi hem yüz yüze öğrenim imkânı ile gelişim sağlaması mümkün olacak.

Hep söylediğimiz gibi; bilgi güçtür ve hayata +1 değer katmak için çıktığımız bu yolda birlikte daha güçlüyüz.

Platformu incelemek için buraya tıklayın!