Yönetim kurulunda yer aldığımız European Down Syndrome Association farklı ülkelerdeki Down sendromlu çocuğu olan aileleri bir araya getirmek üzere bir program başlattı: “Family Exchanging Programme” (FEP).

Programın alt yapısını derneğimiz geliştirdi ve sayfa dizaynı ile teknik desteğini gönüllü olarak Sabahweb üstlendi. Kendilerine teşekkür ederiz.

Eğer farklı ülkelere ziyarette bulunmak ve oradaki Down sendromlu çocuğu olan ailelerle tanışmak istiyorsanız veya siz bir aileyi ağırlamak istiyorsanız lütfen programın web sitesine kaydınızı yapın. Siteye girmek için linke tıklayın. http://www.edsafamily.com/

Sitenin dili İngilizce'dir ama destek isterseniz derneğimiz kayıt aşamasında size destek verebilir.

Burada amaç farklı kültürleri biraraya getirmek ve Down sendromlu çocuklara farklı imkanların kapısını aralayabilmektir.

Aileler kayıt olduktan sonra istedikleri daveti yapabilirler.

Yani isterseniz sadece “Bizim ülkemize gelirseniz sizi gezdiririm, havaalanından alırım” diyebilirsiniz veya “4 kişilik bir aileyi 3 gün evimde ağırlayabilirim” diye bir davet oluşturabilirsiniz.

Site kesinlikle ticari olarak kullanılamaz. Davetlerde yazdığınız hizmetler ya ücretsiz veya maliyeti karşılığı olmak zorunda. Mesele misafirlerinize; "şehir turu için arabamı verebilirim ama benzinini siz karşılayacaksınız" diyebilirsiniz ama arabanızı kiralayamazsınız. Veya evinizde kalanlardan kira veya oda ücreti alamazsınız ama dışarı çıktığınızda herkes yemeğini kendi ödeyebilir.

Güvenlik açısından, siteye kayıt olabilmek için ülkenizde EDSA üyesi olan bir olan derneğe üye olmanız gerekiyor (Türkiye için bizim derneğimize kayıt olmalısınız). Her kullanıcı kendi ülkesindeki dernek tarafından onaylandıktan sonra işlem yapabilmektedir.

Ne kadar çok davet olursa sistem o kadar yaygınlaşır ve bizler o kadar çok seyahat edebiliriz.

Sizler de evinizi diğer ailelere açın.

FEP'e hoşgeldiniz!

http://www.edsafamily.com/