Down Sendromu Derneği “Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum” programı The ONE Awards kazandı.

2017 yılında Akademetre’nin gerçekleştirdiği “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının sonuçları ile hazırlanan The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama ödüllerinde Down Sendromu Derneği ‘Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum’ programı çalışmalarıyla 3. sırada yer aldı.

Tanıtım ve marka iletişim çalışmaları Doret İletişim tarafından yürütülen Down Sendromu Derneği Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum programı Marketing Türkiye ve Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödüllerinde, 46 kategori üzerinden değerlendirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” saha araştırmasında, Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde Yılın En Başarılı ilk 3 markasından biri seçildi.


2017 yılında itibarını en çok arttıran markalar Türkiye’yi temsilen 12 ilde toplam bin 200 kişiyle yapılan yüz yüze görüşmeler sonucunda belli oldu.Sabancı Vakfı Hibe programları desteğiyle, Down Sendromu Derneği ve Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engellilerin Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı ve öğretim görevlilerinin iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum’ projesi sonucunda 9 iş koçu yetiştirildi, 350 çalışan eğitim aldı, 51 Down sendromlu genç 13 farklı şehirde 15 farklı firmada iş hayatına atıldı. 2018 yılı sonuna kadar 50 Down sendromlu gencin daha çalışması hedefleniyor.