Bağımsız Yaşam ve Kariyer Programı İçin Oy Verme Aşamaları | Türkiye Down Sendromu Derneği

Bağımsız Yaşam ve Kariyer Programı İçin Oy Verme Aşamaları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ''Bütçe Senin Karar Senin'' Kapsamında Yer Alan Down Sendromlu Bireyler İçin Bağımsız Yaşam ve Kariyer Programı Projemize Oy Verin!

Bu proje kapsamında, Engelli Hakları Sözleşmesi'nin ilgili maddesine istinaden oluşturulmuş bir bağımsız yaşam programının kent genelinde yaygınlaştırılarak Down sendromlu bireylerin sosyal yaşama entegrasyonunun geniş kapsamlı uygulanmasını içermektedir. İBB Stratejik Planı doğrultusunda belirlenecek lokasyonlarda kurulacak Bağımsız Yaşam Eğitim Merkezleri sayesinde projenin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır. Buna göre; İBB bünyesinde çalışmakta olan destek hizmetleri birimine bağlı çalışan eğitmenlere Türkiye Down Sendromu Derneği tarafından uygulanmakta olan toplu taşıma, özbakım ve ev yaşamı, iş hayatı gibi 12 temel konu ve 170'in üzerinde etkinlikle teorik ve pratik uygulamalara dayalı müfredat temelli bir sosyal entegrasyon programının eğitimi verilecektir.

Projenin hayata geçirilmesi için 21 - 29 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan oylamada desteğinizi bekliyoruz. Oy vermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Oylamaya başlamak için buraya tıklayın.  Ailenizde 12 yaş üzerindeki herkes ayrı ayrı oy kullanabilir.

‘'Bütçe Sepetime Ekle'' butonuna tıklayın.

Daha önce üye olduysanız bilgilerinizi yazarak giriş yapınız. Eğer üyeliğiniz yoksa kayıt ol butonuna tıklayarak ve kayıt olma formunda yer alan bilgileri doldurarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

 

Giriş yaptıktan sonra yeniden ''Bütçe Sepetime Ekle'' butonuna tıklayınız.

Proje bütçe sepetinize eklendikten sonra ''Projeyi Onaylamak İçin Lütfen Bütçe Sepetinize Gidiniz.'' butonuna tıklayınız.

Bütçe sepetinize geldikten sonra ''Sepeti Onayla'' butonuna tıklayarak Down Sendromlu Bireyler için Bağımsız Yaşam ve Kariyer Programı Projemize oy verme işleminizi tamamlayabilirsiniz.