10.30 -12.30 - +BiDown Bağımsız Yaşam Programı - Para yönetimi. (Kapalı grup) | Türkiye Down Sendromu Derneği

10.30 -12.30 - +BiDown Bağımsız Yaşam Programı - Para yönetimi. (Kapalı grup)

Katılımcı: Down sendromlu gençler

Moderatör: Psk. Emin Mansurgüler, Psk. Büşra Ragıpoğlu

Saat: 10.30 - 12.30

Açıklama: +BiDown Bağımsız Yaşam Programı kapsamında gençler ürünlerin değerlerini ve buna göre farklı fiyatlara sahip olduklarını öğrenecekler.

Ön hazırlık: Çocuklarınıza her ürünün farklı bir değere sahip olabileceğini öğretmek için çalışmalar yapablirsiniz. Bu eğitimi daha da eğlenceli hale getirmek için bir yarışma düzenleyebilirsiniz. Fiyatlarını internetten rahatlıkla bulabileceğiniz farklı fiyat değerlerine sahip 5 ürünü bir masaya yerleştirin. Çocuğunuza "Evet şimdi seninle bir yarışma yapacağız. Yarışmada masanın üzerinde bulunan ürünlerin resimlerini çizeceğiz ve bu ürünlerin kaç para olduğunu tahmin edip kağıdımıza yazacağız. Tüm ürünleri çizip fiyatlarını tahmin ettikten sonra internetten gerçek fiyatlarını kontrol edeceğiz. En yakın tahmini yapan oyunu kazanacak."

Yayın linki: Kapalı grup

Toplantıya nasıl katılacaksın: Buraya tıklayarak toplantıya nasıl katılabileceğinizi izleyebilirsiniz.

Önemli not: Toplantılar daha sonra derneğimizin kanallarından yayınlanmak üzere kaydedilmektedir. Görüntünüzün ve sesinizin kayıtlarda yer almasını istemiyorsanız lütfen kamera ve sesinizi uygulama üzerinden kapatmayı unutmayın. KVKK bilgilendirme metnini okumak için linke tıklayın!